Studia medyczne w Europie

Jeśli rozważasz studia medyczne w Europie, powinieneś być świadomy pewnych kluczowych różnic pomiędzy tymi dwoma regionami. Na przykład, podczas gdy opłaty i finansowanie są bardziej hojne w Wielkiej Brytanii, może się okazać, że czesne jest droższe. Ponadto, środowisko nauczania różni się w zależności od kraju. Jeśli jesteś zainteresowany pracą jako lekarz w Europie, ważne jest, aby rozważyć wymagania każdego kraju.

Co możesz zrobić po ukończeniu studiów medycznych w Europie?

Po ukończeniu szkoły medycznej w Europie, możesz zdecydować się na ukończenie programu rezydencji. Programy rezydenckie to programy szkoleniowe, które koncentrują się na praktycznych umiejętnościach potrzebnych do zostania skutecznym lekarzem. Niektóre z najczęstszych rodzajów rezydencji to:

Istnieje również wiele innych sposobów, że można kontynuować edukację medyczną w Europie po ukończeniu szkoły medycznej. Na przykład, jeśli chcesz się specjalizować w konkretnej dziedzinie medycyny, możesz zapisać się na podyplomowy program stypendialny. Inną opcją jest zapisanie się na program akademicki na jednym z wielu europejskich uniwersytetów.

Co musisz zrobić aby dostać się na studia medyczne w Europie?

Droga do szkoły medycznej w Europie jest bardziej skomplikowana niż w USA. Proces rekrutacji różni się w zależności od kraju, więc będziesz musiał zbadać specjalne wymagania i ubiegać się o poszczególne programy. Będziesz musiał również wykazać się znajomością języka angielskiego i udowodnić, że jesteś w stanie pokryć wszystkie koszty podczas studiów.

Jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby przygotować się do procesu aplikacji do szkoły medycznej:

  • Zacznij przygotowywać się wcześnie i zacznij budować relacje z osobami, które mogą ci pomóc podczas procesu aplikacji. Będziesz chciał być w stanie pokazać, że jesteś w stanie poradzić sobie ze wszystkimi aspektami programu edukacyjnego na własną rękę.
  • Przejrzyj wymagania dotyczące przyjęcia na studia dla każdego programu i dowiedz się, czy istnieją jakieś specjalne wymagania dla studentów międzynarodowych. Bądź przygotowany na spełnienie tych wymagań, jeśli takowe istnieją.
  • Zacznij budować sieć osób, które mogą pomóc w aplikacji; dotrzyj do osób, które przeszły przez ten proces przed Tobą i zadaj im pytania o to, co się sprawdziło, a co nie.

Jakie są najlepsze kierunki medyczne w Europie?

Wydziały medyczne w Europie różnią się między sobą w zależności od kraju. Oferują one różne kursy i specjalizacje, które mogą, ale nie muszą być uznawane w innych krajach. Oznacza to, że jeśli chcesz pracować jako lekarz w innym kraju, musisz przejść przez dodatkowe szkolenie i certyfikację. Jeśli chcesz praktykować jako lekarz w tym kraju, możesz ubiegać się o program stażu.

Po zakończeniu studiów medycznych będziesz musiał zdać egzamin krajowy (CES-D) lub państwowy (EJE). Możesz również uzyskać licencję od Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego (EMAS). W Wielkiej Brytanii, na przykład, General Medical Council (GMC) reguluje wydawanie licencji i rejestrację lekarzy. Izby lekarskie innych krajów mogą również regulować działalność lekarzy.


Autor wpisu samorząd · 07-09-22
Wpisy dotyczące artykułu

Ostatnie wpisy

Studenci na wakacjach

Kilka porad dotyczących udanych wakacji studenckich

Planowanie z wyprzedzeniem jest najlepszym sposobem na zapewnienie, że Twoje wakacje studenckie pójdą gładko. (...)

Rozwiń
Jak uczyć się efektywnie

Porady, które pomogą Ci uczyć się bardziej efektywnie: Pomysły i techniki

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby uczyć się efektywnie, jest poświęcenie uwagi. Kiedy próbujesz na (...)

Rozwiń
Jak poprawnie napisać referencje akademickie

Szybki przewodnik po referencjach akademickich: Jak pisać je poprawnie

Referencje akademickie są jedną z najważniejszych części Twoich prac naukowych. Jeśli nie napiszesz ich popraw (...)

Rozwiń
Przeprowadzka do nowego kraju

Jak przygotować się do przeprowadzki do innego kraju: Ostateczny przewodnik

Zanim przeniesiesz się do innego kraju, ważne jest, aby najpierw dowiedzieć się kilku rzeczy. Znajomość zasad (...)

Rozwiń
Czego się spodziewać po rozpoczęciu studiów

Czego się spodziewać, gdy zaczniesz studiować: Poradnik dla pierwszaków

Pierwszy rok studiów może być przytłaczającym doświadczeniem, szczególnie dla studentów, którzy po raz pierwsz (...)

Rozwiń